מרכז דוברי עברית חב"ד" נוסד בשנת 2002 על ידי הרב שלמה בייטש, הנמנה על לגיון שלוחיו של הרבי מליובאוויטש אשר דאג לשלוח את חסידיו לכל מוקד יהודי ברחבי תבל, על מנת להפיח רוח חיים ביהדות העולם.

ואכן, בזכותו של הרבי נוסדו אלפי מוסדות תורה ויהדות ורבבות יהודים התקרבו לה' ותורתו -

הרבי ראה זאת כחלק מהכנתו של העולם לקראת ביאת המשיח, עליה מתפללים אנו בכל יום.

 

"מרכז דוברי עברית חב"ד" שם לו למטרה לאגד את הקהילה הישראלית ב'גרייטר וושינגטון' ולהכניס לחיים הקהילתיים הווי יהודי באווירה ישראלית, כאשר הכל נעשה ברוח חסידות חב"ד "עם כל הלב לכל אחד".

הקהילה הישראלית במקום, מונה על פי נתוני שגרירות ישראל, למעלה מחמשת אלפים משפחות אשר רובן מתגורר במקום בקביעות וחלקן שוהה בו בשליחות מדינת ישראל, כעובדי השגרירות ונציגי משרד הביטחון. וכן קשת רבגונית של רופאים חוקרים ומדענים, שבאו להתגורר באזור מספר שנים לצורכי השתלמויות ולימודים. נוסף לכל אלו, קיימות באזור מספר חברות היי-טק ישראליות המקיפות עשרות משפחות החיות במקום.

מאז פעילותו של המרכז בקרב הקהילה, נוסדו: בית כנסת, היברו סקול,גן-ילדים, בר/בת-מצווה קלאב, רשת שיעורי יהדות ופעילות ילדים ונוער.

השתתפותם הערה של אנשי הקהילה בפעילויות השונות מעידה על הצורך העצום במרכז יהדות קהילתי זה, והיא אשר ממריצה אותנו להוסיף ולהתפתח למען הקהילה ואנשיה.

מטרותיו של המרכז הן:

הגברת המודעות היהודית ומסורת ישראל.

חינוך יהודי בהווי ישראלי.

מתן שירותי דת ופיתוח חיי קהילה.

כל זה כחלק מיועדינו בהכנת העולם לקראת הגאולה, ושיבת עם ישראל לציון בביאת גואל צדק, אמן.